top of page

...Всі народи рівні, в земля
Там найкраща, де вродився ти!
Виростай, дитино, й пам'ятай: 
Батьківщина - то найкращий край!

                         Дмитро Павличко

         Кожний учитель не тільки навчає дітей, а  ще й велику увагу приділяє вихованню. На мою думку, важливим напрямком є національно-патріотичне виховання. Тому пропоную ближче познайомитися з нашим рідним містом та його "чудесами".

СІМ ЧУДЕС ХАРКОВА

Сім чудес Харкова – це сім історичних та культурних монументів,

які були обрані на конкурсі «Сім чудес Харкова» у липні 2008 року.

Щоб дізнатися більше інформації натисніть на фото.

  Пам'ятник Т.Г. Шевченку було зведено у 1935 році біля входу в сад імені Тараса Шевченка. Пам'ятник вважається найкращим серед більш ніж 250 інших пам'ятників Тарасові Шевченку в усьому світі. Знадобилося понад рік, щоб створити цей витвір мистецтва.
  Фонтан «Дзеркальний струмінь» – одна з найвидатніших архітектурних споруд в Харкові і перебуває під захистом ЮНЕСКО. Він розташований на вулиці Сумській навпроти Оперного театру і є одним із символів Харкова. 
   Цей фонтан було побудовано в 1947 році на честь перемоги у Великій Вітчизняній війні. Тепер навкруги нього розкинувся невеличкий мальовничий сквер, там також є павільйон, з-під якого тече дзеркальний струмінь.

     Покровський собор

     На території монастиря знаходиться кілька будівель: Покровський собор, церква в ім’я Озерянської Божої Матері, Харківська архієрейська резиденція і духовна семінарія. Його засновниками були козаки, які звели собор у 1689 році як частину укріплень. У XVI столітті приміщення Покровського Собору використовували для занять студентів Харківського коледжу, де у 1759-1764 роках викладав видатний український педагог, поет і філософ Григорій Сковорода. На цей момент Покровський собор є найстарішим кам'яним пам'ятником архітектури національного значення в Харкові.

     Благовіщенський собор

  Цю церкву, яскравий приклад неовізантійської архітектури з 80-метровою дзвіницею, було побудовано між 1889 і 1901 роками за проектом місцевого архітектора Михайла Ловцова. Cобор здатний вмістити 4 тисячі чоловік. Церква є кафедральним собором Харківської єпархії Української Православної Церкви (Московського Патріархату). Католицький Патріарх Афанасій III та кілька святих єпископів поховані в соборі.

  Успенський собор

  Собор стоїть на Університетському пагорбі на березі річки Лопань; його можна побачити з будь-якого куточка центра міста. Дзвіницю Собору, яку виконано у неокласичному стилі, побудували в 1820-1830-х роках, а висота всієї будівлі сягає 90 метрів. До ХХІ століття собор вважався найвищою будівлею у місті. Після реставрації 1980 року у соборі відкрили Будинок органної та камерної музики; для цього там було встановлено орган, який виготовили в Чехословаччині.

       Держпром (Будинок державної промисловості)

   Будівля Держпрому є першою висотною залізобетонною каркасною спорудою в усьому Радянському Союзі. Проект Держпрому  розробили ленінградські архітектори С. Серафімов, С. Кравець, М. Фельгерт. Величезну навіть за сучасними стандартами багатоповерхову каркасну конструкцію з бетону, де нараховується 4500 віконних прорізів і 17 гектарів скла,  звели у винятково короткий строк: 1925-1928 роки. На поточний момент у будівлі Держпрому розташовано адміністративні установи, які спеціалізуються в різних галузях економіки.

   Житловий будинок зі шпилем

  Житловий будинок зі шпилем розташовано на площі Конституції. Становить висотну домінанту майдану і займає цілий квартал. Висота – 7-11 поверхів. Збудований за проектом П. I. Арєшкіна у 1954 році.

Поза конкурсом: головне диво і символ Харкова - площа Свободи

    Її унікальний архітектурний ансамбль відомий далеко за межами України. Площа та будівлі навколо неї були побудовані в кінці 1920-х - на початку 1930-х років ХХ століття.

    Площа Свободи - одна з найбільших площ у світі (майже 12 гектарів). Довжина площі - 750 м, ширина прямокутної частини - 130 м, діаметр кругу - 350 м. Незвичайною формою, яка нагадує колбу, площа завдячує зусиллям, які було покладено для того щоб зробити її вигляд більш виразним.

bottom of page