top of page

Як успішно працювати над домашнім завданням?

1. Виховувати звичку виконувати домашнi завдання систематично.

2. Починати виконувати завдання можна вже через 1,5 - 2 години пiсля шкiльних занять. Оптимальний час — з 15.00 до 17.00.

3. Привчати дитину сiдати до роботи без нагадувань.

4. Навчити дитину користуватися годинником. Показати, як за годинником робити перерви (10 - 15 хв) для активного вiдпочинку i знову сiдати до роботи. Усе це дитина має виконувати незалежно вiд того, можете ви їй придiлити увагу чи нi.

5. Навчити дитину спочатку складати орiєнтовний план майбутнiх дiй, радитися з вами та обговорювати, як виконати завдання, а потiм самостiйно братися до роботи.

6. Навчити видiляти головне й другорядне, умiти зосередитись на головному.

7. Не забувати нагадувати учневi повторити правила, якi вивчали на уроках.

8. Виховувати у дитини самоконтроль, самоаналiз та самооцiнювання. Найпростiший спосiб — порiвняння сьогоднiшнього рiвня виконання з учорашнiм. Акцентувати увагу навiть на незначних перемогах, щоб дитина помiчала їх і намагалася досягати бiльших результатiв.

9. Не порiвнювати результати навчання своєї дитини з результатами iнших дiтей, а тiльки з її власними!

10. Не забувати вiдзначити стараннiсть дитини. Не створювати "хронiчний дефiцит похвал” через те, що дитина одержує нижчий бал замiсть очiкуваного високого.

11. На початку навчального року корисно контролювати, як дитина виконує домашнi завдання. Перевіряти, чи правильно вона зрозумiла пройдений матерiал. У І семестрi краще це робити щовечора, а у ІІ — контроль можна зменшити до 2 - 3 разiв на тиждень.

12. Перевiряти — не значить "робити замiсть”: нiколи не пiдказуйте дитинi готових рiшень.

Коли в дитини нерівний почерк

 

    Нерівний і негарний почерк ― це досить поширена проблема в початковій школі. Навчити малюка письму досить складно. Дослідження довели, що на початку навчання першокласники на уроці письма відчувають психічні та фізичні навантаження того ж рівня, що і космонавти під час старту. Навички письма у дитини формуються пізніше за вміння рахувати або читати. Труднощі можуть виникнути, якщо у малюка недостатньо розвинена дрібна моторика. 

    Психологи і педагоги впевнені, що найкраще попередити всі ці труднощі, тобто зайнятися спеціальною підготовкою і тренуванням ще до школи. Для цього батьки мають знайти час для занять на півгодини з дитиною кожного дня, але не займайтеся цим з малюком під час підготовки до уроків.

   Можна завести спеціального зошита для вправ, в якому малюк буде стежити за своїми успіхами. 
Далі треба підібрати для навчання цікаві завдання, які допоможуть розвинути зорово-моторну координацію малюка. Наприклад, попросити дитину накреслити олівцем пряму між двома хвилястими лініями, не торкаючись до них. 
Допоможе на заняттях і розфарбовування малюнків, де є дрібні деталі зображення. Дуже подобається діткам малювати по клітинках під диктування дорослих. 

   Для тренування пальчиків добре підійдуть: збирання конструктора з дрібними деталями, ліплення, складання головоломок, пазлів, складання візерунків з мозаїки, сірників, вирізання ножицями по контуру. Якщо у дитини є проблеми з почерком, можна спробувати навчити її вишивати, в'язати, плести з бісеру. Якщо труднощі не минають, швидше за все, вони пов'язані з недостатнім розвитком у малюка координації рухів взагалі. Тоді на допомогу прийдуть рухливі ігри, танці, спорт, гімнастика.

Пальчикова гімнастика

bottom of page